Parke Sistre Cilalama

Lamine Parke

Lamine parkede önemli olan lamine parkenin papel kalınlığıdır,lamine parkenin kalınlık derecesi ilerki yıllarda lamine parkenin sistre cila yapılabilmesinden çok büyük önem taşımaktadır.
Lamine parke papel kalınlığı lamine parkede önemli olan lamine parkenin papel kalınlığıdır,lamine parkenin kalınlık derecesi ilerki yıllarda lamine parkenin sistre cila yapılabilmesinden çok büyük önem taşımaktadır.
Lamine parke de kilitli sistem özelliği kilitli lamine parkeler tutkal gerektirmeyen bir yapıya sahiptir,birleşim noktaları en güçlü baskıya dahi dayanıklı olduğu için istediğiniz taktirde söküp takılabilir,parkenizi sökme nedenlerinizden biri ise çizilen bir lamine parke plakası olabilir yapıştırmalı sistem lamine parkelerde bu işlem daha uğraştırıcı olabilir.
1 6
Lamine parke fiyatları lamine parke fiyatları,meşe lamine parke,.. euro,sapelli lamine parke,..euro,merbau lamine parke,..euro,dişbudak lamine parke ... euro,iroko lamine parke,..euro,verilen lamine parke fiyatları tamamen bilgi amaçlıdır.
Lamine parke & lamine parke arasındaki fiyat farkının sebebi lamine parkeler 3 katmanlı ağaçtan oluşur,lamine parkelerde en üst kısımdaki genelde 2.2,2.5 mm papel kalınlıkları,ağaç özüdür,lamine parkedeki fiyat farklılığının sebebi laminat parkede kullanılan hdf maliyetinin masife göre daha ucuz olmasıdır,lamine parke tamamen doğal bir ürün olup laminat parkede üstünde yürüdüğünüz zamanlarda çıkan sesin lamine parkede daha tok bir ses çıkmasıdır. 
009Lamine parke de açık renkleri tanıyalım lamine parkede kullanılan renk ağacın kendi orgınal rengidir,açık lamine parke renkleri,kayın rengi,akçaağaç lamine parke,meşe lamine parke,beyazlatılmış meşe lamine,dişbudak lamine renklerini tercih edebilirsiniz koyu renk mobilyalarınızla kullanabilirsiniz.
bbech nat 3s Lamine parke de koyu renkleri tanıyalım lamine parkede koyu renklere gelince,merbau lamine parke,sapelli lamine parke,jatoba lamine parke,kiraz lamine parke renklerini açık renk duvar boyalarıyla açık renk mobilyalarla istediğiniz rengi belki kapılarınızlada uyum sağlayacak seçilde seçim yaparsanız iyi bir sonuç almamanız için bir neden kalmayacaktır. 
Sapelli Lamine parke sapelli lamine parkeler koyu bir rengi olduğu gibi lamine parke çeşitleri arasında m2 satışı en çok olan ürünlerden biridir,eşşiz dokusuyla her çeşit klasik modern dekorasyonlarda kullanılabilir.
beech nat 3sBeyazlatılmış meşe rengi lamine parke beyazlatılmış meşe rengi wenge mobilya ile mükemmel uyum sağlamaktadır,parkede farklılık arayanlar için üretilen bu renk koyu renkler ile sağladığı muthiş uyumun yanında evinizde doğal ahşabı tamamen hissetmenize sağlayacaktır. 
buyuk f57873e771Akçaağaç lamine parke lamine parkeler arasındaki açık renklerden birisi akçaağaçtır,bu lamine parke rengini genellikle işyerinde tercih edebilirsiniz,genelikle ofis,alışveriş merkezlerinde kullanılan bu lamine,düzenli temizlendiği taktirde mükemmel görünümü sayesinde zemindeki doğal güzelliği yaşamınızı sağlar. Lamine parke genel bilgiler,lamine parke Parke levhalarını orjinal paketleri içerisinde saklayınız ve ancak onları kullanmadan önce açınız. İşe başlamadan önce kullanım talimatlarını okuyunuz. Uygulama yapılacak yüzey kuru, düz ve sert olmalıdır. Polyester köpük kullanacaksanız lütfen bu ürün için kullanım kullanım talimatlarını okuyunuz. Döşeme talimatlarına göre zemini kontrol ediniz. Odadaki bağıl nem oranı %60’ı geçmemelidir. İşe başlamadan önce parke levhalarının ve uygulama yapılacak alanın oda sıcaklığına ulaşması beklenmelidir. 
DSC 0073 copyLamine parke döşeme öncesi hazırlık Zemin çeşitli tiplerde betondan oluşabilir. Gerekli olduğu durumlarda (örneğin alt katta bir havuzun olduğu salon gibi yerlerde) 2 mm kalınlığında bir polyetilen folyo döşenerek zeminden ahşaba rutubet sızması önlenebilir. Bu folyonun kenarları parke zeminin dış kenarlarını 200 mm aşmamalıdır. Eğer zeminde bağıl rutubet %90’ı aşarsa döşeme işi başlatılmamalıdır. Ahşap zeminin sıcaklığa ve rutubete bağlı olarak genleşmesi ve daralması nedeniyle duvarlar, sütunlar ve kapı çerçeveleri ile parke zemin arasına 10 mm’lik bir aralık bırakılmalıdır. Eğer geniş bir yüzey döşenecekse, bu boşluk miktarı şu şekilde hesaplanmalıdır: Genişlik boyunca her bir metre için 1,5 mm aralık bırakılmalıdır. Eğer hatalı bir levha ile karşılaşırsanız lütfen hemen atmayın bu parça yedek bir parça olarak kullanılabilir yada distribütörünüz tarafından dağiştirilecektir. 
Lamine parke de önemli özellikler Kapı girişlerinde parkenin daha az kirlenmesi için lütfen girişte ve çıkışta paspas kullanın. Parkenin çizilmemesi için mobilya ayaklarında lastik yada kalın kumaştan, koruyucu tabakalar kullanın. Ahşap zeminler iklime bağlı olarak genleşebilir yada daralabilirler. İklimin parke üzerindeki olası zararını önlemek için normal oda sıcaklığı seviyesi sağlanmalı ve bağıl rutubet oranının %30-60 seviyesinde bulunmasına özen gösterilmelidir. Bazı ağaç türleri, örneğin kayın ve akçaağaç, iklim şartlarındaki değişikliklere daha duyarlıdırlar.
DSC 0073 copyLamine parke temizliği Eğer parke yüzeyini her gün temizlemek istiyorsanız, kuru bir temizleme yöntemini kullanınız. Örneğin elektrikli süpürge gibi. Parke zemini asla çok ıslak olmamalıdır. Eğer ıslaklık bir dakikadan fazla olursa zeminde hasar oluşabilir. Eğer zemine su dökülürse lütfen zemini kurulayın. Zemin eğer kayın yada akçaağaç ise buna daha fazla dikkat edin, çünkü bu türler neme karşı daha duyarlıdırlar. Zemin sadece çok kirli ise ıslak bir temizlik yöntemi uygulayın. Kuru bir temizlik yöntemi ile düzenli olarak temizlik yaparsanız, zeminde oluşabilecek olan olası ayrıklarda kir oluşumunu engelleyebilirsiniz. Çok sık uygulanacak ıslak temizlik faydadan çok lamine parkenize zarar vermektedir.. 
Lamine parke de lekeler ve lekelerin çıkarılması Bazı kalıcı lekeler aşağıdaki tabloda yer alan temizleme yöntemleri ile giderilebilirler. Daha etkili leke çıkarma yöntemleri uygulanırkan dikkatli olunmalıdır. Zira bunlar cilaya zarar verebilirler. Asfalt plastik, ayakkabı boyası: Sıcak suda seyreltilmiş alkol, petrol eteri yada benzeri bir madde. Kurumuş çikolata, yağ lekesi, Pastel boya, ruj: Sıcak suda seyreltilmiş alkol Mum, sakız: Buz ile dondurulmuş tüp ile soğutulduktan sonra dikkatlice silinmelidir.
Lamine parke de cilalama ve lamine parke de cilalanın çıkarılması Ahşap lamine parke son kat cilasını üretim hattında aldığı için döşendikten sonra tekrar cilalanması gerekmez eğer aşırı kullanım sonucu aşınmalar oluşursa parke tekrar cilalanabilir. Bu işlem hava sıcaklığı 13 Cº’nin altına düştüğü zamanlarda başlatılmamalıdır. Eğer yüzey daha önceden wax zemin cilası yada benzeri bir madde ile silinmiş ise cilalama işlemi yapılmamalıdır. Bu tip zeminlerde önce sistireleme yapılmalı ve cilalama işlemi daha sonra yapılmalıdır. En iyi sonucu elde etmek için bir cilalama silindiri kullanın. Her zaman profesyonel bir uygulamacıdan tavsiye alın