İzmir Mantolama

İzmir Mantolama paket Fiyatı
İddaa Ediyoruz!  Böyle Kampanya Yok...

Capatect Dalmaçyalı
Capatect Dalmaçyalı (4 cm) ..............................1.03 m2
Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı............................. 5 kg
Capatect Dalmaçyalı Sıva...................................... 5 kg
Capatect Dalmaçyalı Dübel ..................................6 adet
Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi......................... 1,1 m2
Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı Köşe Profili ,25m
Capatect Dalmaçyalı Dekoratif Kaplama Astarı 0.3kg
Capatect Dalmaçyalı Dekoratif Kaplama 2,5 kg
Capatect Dalmaçyalı Silikonlu Dış Cephe Boyası 0.36 kg 

 Capatect Dalmaçyalı Mantolama Sistem  Fiyatı 50TL,
Fawori Mantolama Sistem                      Fiyatı 46TL,

Marshall Thermos Mantolama Sistem     Fiyatı:50TL,

Weber Markem Mantolama Sistem         Fiyatı 48TL,

Marshall Thermos 
Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatı   48.00 TL

Marshall Thermos Karbonlu Eps (4 cm) 1.03 m2
Marshall Thermos Yapıştırıcı 5 kg
Marshall Thermos Sıva 5 kg
Marshall Thermos Dübel 6 adet
Marshall Thermos Sıva Filesi 1,1 m2
Marshall Thermos PVC Donatılı Köşe Profili 0,25 m
Marshall Thermos Dekoratif Kaplama Astarı 0.3 kg
Marshall Thermos Dekoratif Kaplama 2.5 kg
Marshall Thermos Silikonlu Dış Cephe Boyası 0.36kg


Weber Markem 
Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatı 48.00 TL

Weber Markem Karbonlu Eps (4 cm) 1.03 m2
Weber Markem Yapıştırıcı 5 kg
Weber Markem Sıva 5 kg
Weber Markem Dübel 6 adet
Weber Markem Sıva Filesi 1,1 m2
Weber Markem PVC Donatılı Köşe Profili 0,25 m
Weber Markem Dekoratif Kaplama Astarı 0.3 kg
Weber Markem Dekoratif Kaplama 2.5 kg
Weber Markem Silikonlu Dış Cephe Boyası 0.36 kg
Fawori Dış Cephe 
Mantolama Sistem Fiyatı 46.00 TL
Fawori (4 cm) 1.03 m2
Fawori Yapıştırıcı 5 kg
Fawori Sıva 5 kg
Fawori Dübel 6 adet
Fawori Sıva Filesi 1,1 m2
Fawori PVC Donatılı Köşe Profili 0,25m
Fawori Dekoratif Kaplama Astarı 0.3 kg
Fawori Dekoratif Kaplama 2,5 kg
Fawori Silikonlu Dış Cephe Boyası 0.36 kg


         

     


UYGULAMALARIMIZ M2 BİRİM FİYATLARI OLUP KDV HARİÇ FİYATLARIDIR UYGULAMALARIMIZ 5 YIL İŞÇİLİK
GARANTİLİ OLUP İŞÇİLİK MALZEME M2 BİRİM FİYATLARIDIR UYGUN ÖDEME KOŞULLARI BİNANIZI KIŞA
HAZIRLAYIN.MANTOLAMA BİNANIZIN ÖMRÜNÜ UZATIR KIŞIN SICAK YAZIN İSE SERİN BİR ORTAM ELDE EDERSİNİZ
DIŞ CEPHE MANTOLAMA YAPTIRARAK BİNALARINIZDA % 60 ENERJİ TASARRUFU ELDE EDEREK DOĞALGAZ FATURALARINIZI
YARI YARIYA İNDİREBİLİRSİNİZ

Mantolama sistemi ısı, su ve kısmi ses yalıtımını içeren komple izolasyon sistemidir. Sistem, ısı izolasyonunda, ısıtma ve soğutma giderlerinden % 50 tasarruf sağlamaktadır. Cepheden meskene su alma, rutubet ve yoğuşma gibi faktörleri kaldırarak % 100 etkili olan ve bina ömrü müddetince kesin çözüm sağlayan tek sistemdir.


Sistem yüksek yoğunluktaki straforların, polistren bazlı, izolasyon içerikli yapıştırıcı ve sıvalarla dış cepheye uygulanması ile gerçekleşmektedir. Sistemin ömrü, doğru kullanımı ve doğru uygulama sonucunda bina ömrü ile eşdeğerdir.

Uygulamanın doğru malzeme ile yapılması kadar uygulayıcılarının da uygulama detaylarında profesyonel olmaları uygulama ömrünü belirlemekte önemli bir faktördür. Kullanılan malzemelerin polistren bazlı ( esnek yapıda ) olması sebebiyle küçük çaplı sarsıntılara binanın dış cephesinden daha dayanıklıdır ve bina cephesinin dış koşullara karşı da korunmasını sağlamaktadır.

Sistem bu faydalarının yanında iç cephede su, rutubet ve yoğuşma gibi etkenleri tamamen keseceğinden, iç cephe kaplaması, mesken içindeki eşyaların ömrünü uzatması ve rutubetin insan sağlığına olan zararlarının önlenmesi gibi avantajları bünyesinde barındırmaktadır.
 .....::::MANTOLAMA DA KAMPANYA ::::.... 
MANTOLAMA UYGULAMALARININ TEKNİK DETAYLARI
İlk aşama olarak yapılacak alanın tüm güvenlik önlemleri ve koruyucu tedbirler alındıktan sonra uygulamaya etap olarak gecilecektir .


1 . ETAP ZEMİN HAZIRLIK:

Uygulama Yapılacak zemin etüd çalışması yapıldıktan sonra gerekli ve uyumlu malzeme temini ileberaber tüm yüzeyler varsa eski boya kalıntılarından arındırılıp yüzey mukavvemeti artırmak için izolasyon astar dyobinder / veya poliizolan izolasyon astar ile yüzeyler saglamlaştırılmalıki yapışma özelliği yüksek performans elde edebilsin ..Bina toprak seviyesinden itibaren belli bir yükseklik kodu verildilip aleminyum su basman profil montajı yapılacaktır .
2. ETAP MANTOLAMA / YAPIŞTIRMA MONTAJ :
Zemin hazırlıgı bittikten sonra 50 x 100 cm ebatlarındaki ısı yalıtım levhamızı (2.resime bknz . ) elyaf atkılı sıva harcı ile yapıştırma işlemini , kenarlarını çerceve seklinde ve ortasına üç adet yapıştırıcı sürerek duvar kodunu / köşe ve kenarlar dikkate alınarak simetrik bir sekilde montaj yapılacaktır . ısı yalıtım levhalarımızın montajı birbirlerine paralel ve klasik duvar örme sisteminde montaj edildikten sonra , varsa ara boşluklarını poliüretan köpük sıkılarak ek yerlerindeki boşluklar sıkıştırılacaktır ..
3 . ETAP DÜBEL ÇAKILMASI VE KÖŞEBENT UYGULAMALARI :
Mantolama yapalan yüzey tugla/ ytong vs yüzey ise 10 cm lik plastik pvc dübel her bir m2 alana 12 adet monte edilecektir . Beton gaz beton sert zeminde ise pvc başlı çelik dübeller m2 12 adet monte edilecektir . tüm köşe ve pencere kenarları zemine göre uyumlu elyaf destekli fileli köşebentlerle simetrik bir görünüm elde edilecektir . Pvc pencere cam kapı kenarları elyaf destekli fileli pvc sızdırmazlık bantı ile çerçevelenecektir , bu işlemdeki amaç pencere ve kapı kenarlarının izolasyonunu dış cephenize uyumlu hale getirebilmektir.
4 . ETAP ELYAF KATKILI FİLE UYGULANMASI VE SIVA İŞLEMİ
Tüm yüzeyler elyaf katkılı izolasyon sıvası ile sıvanıp elyaf destekli fileler ile kaplanması . Kaplanırken fileler 10 'ar cm birbiri üzerine örtüşmesi çatlamalara meyil vermemektedir . Sıva üzerine Yapıştırılmış fileyi henüz ıslak olan sıvamızın içine işlemesi açısından kalın dişli taraklarla sıkıştırma işlemi yapılacaktır.Bu işlemler bitip sıvamız kuruduktan sonra tekrar bir kat daha izolasyon sıvamızla tüm yüzeyler sıvanacaktır Sıva işlemi sona erdikten sonra yüzeylere de Dış Cephe Macunları ile rutüş edilerek pürüzler gözden geçirilerek yüzey boyaya hazır hale getirelecektir .
5 ETAP BOYA UYGULAMASI.:

UYGULAMACI BAYİİ


Sıva işlemi sona erdikten sonra tüm yüzeyler izolasyon astar ile astarlanarak yüzey tamamen yalıtım özelliğini tamamlamış olacaktır . boya uygulamasında isteğe bağlı olarak tercihen silikonlu dış cephe boyaları veya yine silikon esaslı veya akrilik dış cephe grenli ( desenli ) kumlu boya uygulamaları iki kat sonkat seklinde uygulanacaktır .. dış cephe uygulamalarında renk seçeneğimiz sınırsız olup iki ton renk seçeneği ile m2 birim fiyat teklifimiz sunulmuştur .. örneğin bir binada 4 ton renk uygulaması seçilmiş ise extra olarak iki ton renk farkı fiyata dahil değildir ..Extra renk uygulamalarında % 5 fiyat farkı vardır ..
Bina dış cephe mantolama uygulamalarında cephe yüzeyindeki yalıtım dan dolayı mermerlerdeki kısalmaları firmamız aleminyum damlalıkla şık bir görüntüye dönüştürüyor . isteğe baglı olarak mermer montajıda firmamızdan temin edilmektedir . oluk pimaş ve su giderleri demontaj ve montajı firmamıza ait olup uygulamalarmız sonucunda onarılıp teslim edilecektir .YALITIM LEVHASI YOĞUNLUK VE KALINLIKLARIİzmir ve cevre ilçeler için ideal olan : 3 cm kalınlık 16 densite yoğunluk ısı yalıtım lavhası kullanılmaktadır .istege baglı olarak 16 - 32 densite arası yoğunluk ve 3 ile 8 cm kalınlıkta yalıtım levhası kullanılabilir .extra ses yalıtım içinse dış cephe ve iç cephelerinizde taş yünü yalıtım levhasıda kullanılmaktadır .TÜM UYGULAMALARIMIZDA TEMİZLİK VE GÜVENLİĞİNİZE ÖZEN
GÖSTERMEKTEYİZ ..

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
Beyaz eşyalardaki gibi bir enerji sınıf belgesi, arabalardan sonra şimdi de binalara da veriliyor.
Bu belge binanın yıllık ne kadar enerji tükettiğini, bu tükettiği enerji sonucu atmosfere ne kadar karbon saldığını göstermekte ve bu değerlere göre A ve G harfleri arasında bir enerji sınıfı belirlemektedir. A sınıfı en verimli binayı,
G sınıfı en verimsiz binayı sembolize etmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi, 1 ocak 2011 tarihinden itibaren yeni yapılan binalarda alınması zorunlu olup mevcut eski binalarda da 2017 yılına kadar alınması zorunlu kılınmıştır.
 2011 yılında, yeni binaların ruhsat aşamasında enerji kimlik belgesi istenmekteydi.
Fakat yaşanan olumsuzluklardan ve sıkıntılardan dolayı çıkarılan yeni bir tebliğ ile binanın iskan aşamasında Enerji Kimlik Belgesi istenmeye başlandı.
Yeni binaların enerji sınıfının C ve üzeri olma zorunluluğu vardır.
Mevcut binalarda ise bu zorunluluk şimdilik yok.

Enerji verimliliği strateji planına göre 2017 yılından sonra bu belgede yazan binanın karbon salım oranına göre vergilendirme sistemi düzenlenmesi gündemdedir.
Yani verimli binalar, daha az karbon salan binalar daha az vergi verecek diye düşünebiliriz.

2017 yılından sonra alım, satım ve kiralamalarda da bu belgenin ibraz edilmesi zorunlu olacaktır.
Bu nedenle vatandaş aldığı ya da kiraladığı binanın enerji sınıfını bilecek ve tercihini ona göre yapacaktır.
Bu nedenle vatandaş, D enerji sınıfı olan bir binanın yerine B enerji sınıfı binayı tercih etmesiyle elektriğe ve yakıta daha az para harcayacağını bilecek ve tercihini ona göre şekillendirebilecektir. Çünkü enerji sınıfı yüksek binaların yalıtımının,
yapı bileşenlerinin, ısıtma soğutma, havalandırma sistemlerinin vb. kaliteli ve verimli olduğunu söylemek pek te yanlış olmayacak.
Oluşan bu farkın da ileride emlak fiyatlarını etkileyeceğini düşünüyoruz.

Dikkat edilmesi gereken piyasada seri imalat gibi enerji kimlik belgesi düzenleyen fırsatçılardır.
Bu kişiler binayı içi boş bir karton kutu gibi ele alıp sadece dış duvar, kapı ve penceresini tanımlayarak enerji kimlik belgesini düzenleyebiliyorlar.
Bu durumda bir kaç saat içinde hazırlanan yanlış kimlik belgesi için yarı fiyat talep etmektedirler.
Ayrıca çeşitli belediyelerde photoshopla yapılan sahte enerji kimlik belgeleri yakalanınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sahte belgelerin önüne geçmek için enerji kimlik belgesi sorgulama sistemi oluşturmuştur.
Artık belgelerini alanlar (http://www.bep.gov.tr/BELGESORGULAMA/Sorgulama.aspx)bu sistemden belgenin doğruluğunu kontrol edebiliyorsunuz.

Yanlış, hatalı ya da asılsız Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi ile 19 Ocak 2012 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Enerji Verimliliği Kanunu 2012 yılına ait Güncel İdari Para Cezalarını içeren tebliğe göre bina sahibi yada yönetimleri 29.140 TL idari para cezası ile karşı karşıya kalma ihtimalleri bulunmaktadır. Bu nedenle Enerji Kimlik Belgenizi düzenlettiğiniz firmaları seçerken özen göstermenizi öneririz.

 ENERJİ KİMLİK BELGESİ ALIRKEN
Detaylı Bilgi İçin : 0541 344 1 223 ü Arayınız..